Fórum

Karórás vércukormérés

Fórum profilkép
cukros01
2023-06-21 11:02

Hisztek az okos karokás vércukor mérésben?

Vajon menyi szénhidrát lehet a linken lévö képen https://i.pinimg.com/originals/a6/15/3b/a6153b10c46022d70cb9240c57f34c40.jpg

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3267
Fórum profilkép
yoyo
2023-06-22 11:04

Képről vagy ránézésre megmondani egy kajáról, hogy mennyi szénhidrát van benne , lehetetlen. Ha már tudod, hogy mennyi van benne és megfelezed, akkor meg lehet mondani, ... értelem szerűen fele annyi. Mivel láthaóan tészta étel, sok. Plusz lehet a szósz is valami édes fajta, ... túl sok az ismeretlen.

 

A karórával kapcsolatban egyszerű a dolog, leméred vele és ellenőrzöd, hogy mit mutat egy másik fajta készüléked. Ha még nincs, akkor azt javaslom, hogy keresd meg az az amerikai esetleg német Amazon-on a konkrét fajtát és nézd meg miket írnak a véleményekben azok, akiknek már van. Chrome-ban van beépített fordító is, ha szükséged lenne rá. Én is ezt szoktam csinálni, amikor bizonytalan vagyok egy termékben, mert az Amazon-on nagyon sok, akár több száz valós és részletes vélemény van általában. Persze ez sem segít mindig, mert vannak, akik egekig magasztalnak egy terméket, mások meg ugyanazt szídják, így végső soron marad a saját próba. Az árukeresőn, emag-on is megnézheted a véleményeket, de ott sokszor nincs vélemény vagy csak nagyon kevés és még az is csak a rendelésről szól.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3292
Fórum profilkép
Yoss
2024-02-03 09:47

Jelenleg nincs olyan okos karóra, ami vércukor mérést tudna végezni. Az Apple is meg mások is fejlesztenek ebbe az irányba, de egyelőre nincs működőképes megoldás. A neten időnként feljönnek ilyen eszközök, amik nem invazív - ujjbegy szúrás, vérvétel, stb - módon mérnének vércukrot, de ezek mind kamuk. Pl mostanában egy Omron terméket promóznak, de az Omronnak nincs ilyen terméke, a képen pedig egy pulzoximéter látható.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3296
Fórum profilkép
srami
(yoyo részére, #3267)
2024-03-02 15:51

Nyilván tesztelve van a kütyü, tehát az adatlapján szereplő tolaranciával működik. 

Az óra árfekvése számíthat.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3297
Fórum profilkép
Veg
2024-04-04 09:23

Kizártnak tartom. A vércukrot - nevéből is látható - vérbőr mérik. Megszúrod az ujjad, tesztcsik a készülékbe, odaérinted, és megmondja. Hacsak nem böködi az óra a csuklód, nem fogja megmérni a vércukrot. Kamu. Mondom 8 év napi többszörös méréssel a hátam mögött.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3298
Fórum profilkép
Veg
2024-04-04 09:29

Egyébként a képről azt se lehet tudni, milyen tészta - akár duplázhatja is a tipus a szénhidrátot -, mekkora tányér, tehát nincs meg a mennyiség, ami nélkül nem lehet tudni, azt se, hogy a tetején levő gombocok cukkorbevonatos valami rajta jégcukorral, vagv valami sós máz valami mással - szósz + koser só, kókusz, stb - bevont és beszórt bármi sós izé. Még az étel nevéből se lehet kitalálni mennyiségi adatok nélkül.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő